23 lipca 2013

U Wuja Sama

'Oczy Wuja Sama' to współczesna opowieść o podróży przez Stany Zjednoczone. 
Autor książki, B.Gardocki wraz z towarzyszami (narzeczoną Anią i przyjacielem Kubą) spędził kilka miesięcy w Stanach Zjednoczonych, gdzie łączyli przyjemne z pożytecznym. 

By móc pozwolić sobie na podróż po Ameryce, przez kilka tygodni pracowali w turystycznej miejscowości. Po tym, jak udało im się zarobić pieniądze na podróż, wyruszyli w trasę po najpiękniejszych parkach narodowych i największych miastach Stanów Zjednoczonych.. 
Autor pokazuje różne oblicza Ameryki. W książce pełno jest zachwytów nad pięknem amerykańskiej przyrody, życzliwością napotkanych ludzi, ale nie brakuje także krytyki i opisów tej mniej kolorowej Ameryki. Autor w swojej relacji nie ukrywa tego, że obok pocztówkowego wręcz piękna Stany Zjednoczone mają również drugie oblicze w postaci bezdomnych śpiących na ulicach pięknego San Francisco, hazardzistów snujących się niczym cienie po kasynach Las Vegas czy niechlubnej historii w postaci masakrowania indiańskich plemion.

Dużym atutem książki są piękne zdjęcia ilustrujące większość opisywanych miejsc.
I chociaż każdy inaczej odbiera rzeczywistość, to  przeczytałam ją z prawdziwą przyjemnością. Po pierwsze dlatego, że odnalazłam w niej wiele miejsc, które miałam okazję odwiedzić podczas mojej podróży po parkach narodowych USA. A także dlatego, że przeczytałam relacje opisujące miejsca, które  mam nadzieję jeszcze zobaczyć.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany ojczyzną Wuja Sama, lub do niej się wybiera to polecam tę książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz