28 października 2013

I słodko, i kolorowo

Kolejny dzień wycieczki upływa na podróży w kierunku granicy kanadyjskiej. Po drodze jednak zaplanowane są atrakcje takie jak wizyta w fabryce czekolady oraz w muzeum szkła.

To' najsłodsze miejsce na świecie ' - jak nazywają go Amerykanie - mieści się Hershey. Nazwa miasteczka pochodzi od nazwiska Miltona Hershey, założyciela fabryki czekolady. Stworzył on także park rozrywki dla pracowników i ich rodzin, uchodzący dzisiaj za jeden z największych w USA.
Czekolada Hershey jest najbardziej znaną amerykańską czekoladą. Ale jeśli chodzi o smak, to wolę nasze, rodzime marki.
 Nie zwiedza się prawdziwej fabryki, byłoby to zresztą niemożliwe przy dzisiejszych, ostrych rygorach sanitarnych.
Małe wagoniki wożą turystów po makiecie fabryki, a makiety urządzeń produkcyjnych udają, że produkują słodycze. Podróż umila piosenka,  w wykonaniu... trzech krówek.
A wszechobecny zapach czekolady przypomina gdzie jesteśmy
Na miejscu można za  to napić się gorącej czekolady i zaopatrzyć się w słodycze.

Następny przystanek na trasie to Muzeum Szkła w Corning. Muzeum poświęcone historii szkła na przestrzeni wieków. Założone w połowie ub. wieku, obecne posiada kilkadziesiąt tysięcy różnych eksponatów, a niektóre z nich liczą ponad 3 tys. lat. Są tu także kolekcje współczesnych artystów.W sklepie znajdującym się obok muzeum do nabycia są różne piękne wyroby ze szkła.Wieczorem docieramy do Buffalo i mamy okazję zobaczyć amerykańską część wodospadu Niagara.
Ale o tym w następnym poście.

4 komentarze:

 1. kawał ciekawego świata Krystyno..., w Twoich wspomnieniach pewnie jeszcze bardziej bajeczne chwile.... kiedyś marzyłam o podróżach...,teraz o zdrowiu Dzieci i swoim....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zdrowie jest najważniejsze, wiem coś o tym. Ale czasu coraz mniej a świat taki piękny i..duży. Stwierdziłam, że muszę go trochę pozwiedzać
   Dziękuję i pozdrawiam.

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Usunęłam ten komentarz przez pomyłkę :(
   Miło mi, że zajrzałaś.

   Usuń