9 czerwca 2011

Las Vegas

To półmilionowe miasto znane jest głównie z hazardu i innych rozrywek. Najbardziej znane kasyna znajdują się przy Las Vegas Boulevard, 7-kilometrowym odcinku zwanym ‘The Strip”. Przy kasynach położone są restauracje, parki rozrywki, obiekty sportowe, galerie sztuki. Każdy znajdzie coś dla siebie. Hotele i kasyna swoją architekturą nawiązują do różnych miast i budowli świata. Możemy tutaj zobaczyć replikę wieży Eiffla, egipskiej piramidy czy pływające weneckie gondole.
Niedaleko miasta znajdują się: poligon atomowy, baza lotnictwa strategicznego ze składem broni nuklearnej oraz słynna Strefa 51- tajny ośrodek badawczy amerykańskiego lotnictwa wojskowego.


Siłą rzeczy, z powodu braku czasu, nasze zwiedzanie Las Vegas jest krótkie i powierzchowne. Spędziliśmy tutaj co prawda dwie noce, ale dzień poświęciliśmy na dodatkową wycieczkę. W pierwszy wieczór podziwialiśmy panoramę miasta nocą, z wieży widokowej hotelu w którym zatrzymaliśmy się.


Wieża hotelu Stratosphere jest najwyższą budowlą w stanie Nevada. Ma 350 m wysokości. Na szczycie jest właśnie platforma widokowa i obracająca się restauracja. Tu również można skorzystać z najwyżej na świecie położonej karuzeli i innych atrakcji, niektórych równie ekstremalnych jak wysokość wieży.


Na drugi dzień po powrocie z wycieczki przejażdżka główną ulicą i podziwianie hoteli i kasyn.
Na początek sesja zdjęciowa pod tablicą witającą turystów. 

 


 


Hotele w Las Vegas są równocześnie kasynami, a ich architektura nawiązuje do nazwy jaką przybrały. Jest hotel New York-New York stylizowany na nowojorskie drapacze chmur czy Luxor z egipską piramidą i Sfinksem oraz wiele innych. Dominuje rozmach i przepych, wszystko by przyciągnąć gości.
A wieczorem krótka wizyta w kasynie. 
No i udaje mi się coś wygrać.

1 komentarz:

 1. I have beеn surfing online more thаn 2 hours tоday,
  уеt I never found any іnteresting article liκe yοuгs.

  It іs pretty worth enough for me. Personаlly, if all site
  owners and bloggers made good cоntent as you diԁ, the web
  ωill be much more useful than evеr before.


  My wеb-ѕite: african jewelry

  OdpowiedzUsuń